|
In het Stadsmuseum zijn presentaties rondom regionale historie en kunst te bekijken en er is een aantrekkelijk aanbod van evenementen, vaste en wisseltentoonstellingen.
Panorama Rivierenland Het Panorama Rivierenland toont het landschap van Midden-Nederland, gezien door de ogen van schilders. Er is werk van kunstenaars uit de 17de eeuw (onder andere Salomon van Ruysdael, Jan van Goyen), 19de eeuw (onder andere Hendrik Johannes Weissenbruch, Paul Gabriël) en 21ste eeuw (onder andere Willem den Ouden, Frank Dekkers) te bezichtigen.
3000 jaar wonen nabij de Hollandse IJssel Dat is de titel van een historische tentoonstelling. Bezoekers wandelen over een boerenerf uit de IJzertijd, via een Kasteel, door een middeleeuws straatje naar een deftig herenhuis uit de 18de eeuw en weer verder langs een grienderf van rond 1900 naar een huisje van omstreeks 1960. Door middel van de tentoongestelde objecten, audiovisuele presentaties en ontdekplekken komt het publiek van alles aan de weet over de geschiedenis van IJsselstein en omstreken.

Wat kunt u verder zien in het Stadsmuseum? Het Stadsmuseum IJsselstein begon haar geschiedenis in 1931 als Oudheidkamer en is sindsdien uitgegroeid tot een volwaardig museum. Het Stadsmuseum beschikt over een permanente collectie die themagericht wordt gepresenteerd. Deze vaste collectie is in de loop der jaren uitgegroeid tot zo'n kleine 3.000 voorwerpen: van archeologische vondsten tot oude en moderne kunst. Daarnaast zijn wisselcollecties te bezichtigen. Voor diverse scholen in de regio West-Utrecht verzorgt het museum educatieve programma's. Sinds kort is het museum -samen met drie andere musea uit de provincie Utrecht- opgenomen in het Nederlandse Museumregister.
Museumcafé In het museumcafé is gelegenheid om een kopje koffie/thee of frisdrank te nuttigen. In deze ruimte is een kleine bibliotheek en zijn voor de kinderen speciale werkplekken ingericht m.b.t. de historische tentoonstelling.
Museumwinkel In de museumwinkel zijn ansichtkaarten en boeken te koop. Ook is er een klein aanbod replica glas- en aardewerk en vlechtkunst.
Open Dinsdag t/m zondag, 13.00-17.00 uur, 5 en 6 juli van 11.00 tot 17.00 uur Zaterdag en zondag te combineren met Kasteeltoren en rondvaart met Yselvaert.
Entree • Volwassenen: € 3,- (combikaartje met Kasteeltoren € 4,-) • Museumkaart: gratis • Kortingskaart: € 2,- (combikaartje met Kasteeltoren € 3,-) • Kinderen (4-12 jaar): € 1,50 (combikaartje met Kasteeltoren € 2,50)
Adres en inlichtingen Het museum is gevestigd aan de in 1996 gerestaureerde Walkade, nabij de IJsselpoort aan de Hollandse IJssel. Walkade 2 Postbus 271 3400 AG IJsselstein telefoon: (030) 688 68 00 e-mail: info@stadsmuseum.nl internet: www.stadsmuseum.nl
|