Fietspad Nedereindse Plas - Poortdijk
In IJsselstein vinden we fietsen erg belangrijk. We willen dat iedereen hier prettig en veilig kan fietsen. Samen met de gemeente Utrecht en Nieuwegein hebben we afspraken gemaakt om drukke fietsroutes te verbeteren. Het fietspad tussen de Nedereindse Plas en de Poortdijk is daar onderdeel van.
Wat gaan we doen?
De bestaande fietsroute die loopt over de Poortdijk, Journaalpad, Hitteschild, Satellietpad, Omloop-Oost (naar de Nedereindse Plas) pakken we aan. We maken het fietspad waar dat kan 3,6 meter breed en het wordt rood van kleur. Ook gaan we in gesprek met gebruikers en bewoners over eventuele gevaarlijke punten in de fietsroute. Zo maken we het fietspad meteen verkeersveiliger.
Waarom doen we dit?
In IJsselstein geven we fietsers graag de ruimte. We vinden het belangrijk dat iedereen snel en veilig van A naar B kan fietsen. Op veel plekken geven we fietsers voorrang zodat zij hun weg zonder veel stops kunnen vervolgen.
Hoe pakken we het aan?
Een goede fietsroute stopt niet bij de grens van onze gemeente. Daarom zijn er een aantal punten belangrijk:
- We hebben afspraken gemaakt met onze buurgemeenten. Terwijl wij onze fietspaden verbeteren, doen zij dat ook aan hun kant.
- We kijken goed naar de plekken waar fietsers lastig in één keer door kunnen fietsen en naar de onveilige plekken. Dit brengen we in kaart door met gebruikers te praten.
- We richten de paden zo in dat ze ook over een zeer lange periode nog breed en veilig genoeg zijn voor alle fietsers.
Wanneer gebeurt het?
Tot aan de zomervakantie 2026 werken we aan het opstellen van een ontwerp. De ontwerpen worden afgestemd met de gebruikers, de buurt, maar ook met andere belanghebbenden en op ontwikkelingen. Ook voeren wij technische onderzoeken uit. Daarnaast worden ook gesprekken gevoerd met de partijen van kabels en leidingen. Door de landelijke uitdagingen van het overspannen stroomnet is de uitvoering lastig te plannen.
