Orange The World

Wereldwijd krijgt één op de drie vrouwen en meisjes te maken met geweld. In Nederland is dat zelfs meer dan 40%. De gemeente IJsselstein doet mee aan de internationale Orange the World-campagne en kleurt oranje van 25 november tot 10 december.

Veilig, overal en altijd!

Geweld tegen vrouwen en meisjes gebeurt op allerlei plaatsen; tijdens het uitgaan, op het werk, op social media en internet, in het openbaar vervoer, achter de voordeur en op alle andere plekken waar mannen en vrouwen, jongens en meisjes elkaar ontmoeten. Als iedereen medestander wordt in de strijd tegen geweld tegen vrouwen en meisjes in hun dagelijks leven, dan kunnen we met z’n allen geweld de wereld uit helpen. Helaas zijn we nog niet zover en is het belangrijk om te weten waar je terecht kan met zorgen en meldingen:

Oranje gebouwen, vlag en activiteiten

Om aandacht te vragen voor het doel van Orange the World verlichten we tijdens de campagne de Hervormde kerk, de molen en het oude stadhuis oranje. Daarnaast staan we in samenwerking met de raadsgriffier en commissieleden, kunstenaars, de bibliotheek en het Fulcotheater op verschillende momenten, op verschillende manieren stil bij het thema:

Vlag hijsen en speech burgemeester

Zaterdag 29 november om 10.00 uur hijst burgemeester Ester Weststeijn de Orange the World vlag voor het Oude Stadhuis (De Plaats, IJsselstein). Verder spreekt de burgemeester het publiek toe over Orange the World en wordt er een gedicht voorgedragen.

Kunstexpositie

Vanaf 25 november is in het Fulcotheater en de galerij in de bibliotheek een speciale kunstexpositie te zien in het thema van Orange the World. Op zondag 30 november om 15.00 uur in het Fulcotheater wordt de expositie officieel geopend door wethouder Eveline Schell en een dansvoorstelling. Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn en zich kenbaar te maken als medestander. Houd het gemeentenieuws via onze sociale media en deze website in de gaten voor nog meer activiteiten tijdens Orange the World.